EĞİTİM VERDİĞİMİZ ALANLAR

   DEVLET OKULLARI

   ÖZEL OKULLAR

   SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİ


DEĞERLİ ÖĞRETMENLERİMİZ,

LEGO® Education çözümlerini sınıflarınızda kullanarak öğrencilerinize hayatları boyunca hatırlayacakları bir öğrenme deneyimi sunacaksınız. Anaokulu’ndan liseye kadar her seviyede öğretmene ihtiyaçları doğrultusunda verilen eğitimlerle öğretmenler “sistematik yenilikçilik” kavramını derslerine dahil ediyorlar.

Öğrencilerle çalışıyorsanız ve Robotik'i sınıfınızla tanıştırmak istiyorsanız veya bir FLL ekibine rehberlik etmek istiyorsanız, ancak Robotik alanındaki teknik bilginiz konusunda güvensizseniz, burası sizin için doğru yerdir.

Bireysel öğretmenler, öğretmen grupları ve tüm okullar için Dijital Teknolojiler alanında çeşitli yaratıcı ve ilgi çekici atölye çalışmaları sunuyoruz.

  • Eğitim, katılımcıların LEGO Mindstorms Education EV3 donanım, yazılım ve müfredatın temellerini bilgilendirmeyi amaçlamaktadır. Kursiyerler ilk robotlarını yapacak, programlayacak ve stem spektrumundaki yetenekleri kullanarak sorunları çözecek, öğrencilerini EV3 kullanarak STEM ile tanıştırmak için sınıflarında kullanacakları yöntemleri ve teknikleri kavrayacaklar.
  • Kurs, LEGO Education'ın modern eğitime yaklaşımına ve oyun yoluyla öğrenme kavramına temel bir giriş yapan eğitim deneyimleriyle ilgi çekici ve eğlenceli olacak şekilde tasarlanmıştır. Her etkinliği, müfredatta uygulama, sınıfta uygulama ve farklılaşma ve öğrencilerin bilgi düzeyleri hakkında bir tartışma takip etmektedir.
  • Katılımcıların başarılarını desteklemek için, eğitim materyalleri ve eğitim anlayışını kullanarak kendi ilk derslerini tasarlamak için zaman ve rehberlik sağlıyoruz. Eğitimin sonunda katılımcılar, LEGO Mindstorms Education EV3'ü sınıflarında başarıyla tanıtmaya ve uygulamaya tamamen hazır olacaklardır.

EĞİTİM İÇERİĞİ

  • LEGO® Education’ın öğrenimde kullandığı metod anlatılır, uygulanır,
  • Eğitim içeriğine göre LEGO® Education ürünleri kullanılarak çalışmalar yapılır,
  • LEGO® Education ürünlerinin sınıflarda,müfredat ile kullanımı hakkında bilgi verilir, çalışmalar yapılır,

EĞİTİM MALZEMELERİ

Teknik Makineler

Okul Öncesi, STEM, Dil Gelişimi ve Sosyal Bilimler

Fen bilgisi ve teknolojiye adım atmak için ideal bir set. Set içinde vidalar, 4 adet tornavida, makaralar, kancalar, kepçeler vardır. Çocukların ince motor becerilerinin gelişimini destekler. Makineleri ve mühendislik becerilerini keşfetmelerini sağlar. İki adet aktivite başlangıç kartı ve öğretmen kitapçığı bu setin nasıl kullanılabileceği hakkında bilgi verir.

Erken Basit Makineler

Erken Basit Makineler

Okul Öncesi, İlkokul, STEM, Maker

Erken Basit Makineler, çocukların temel bilim kavramlarını problem çözme etkinlikleriyle tanıma ve çevrelerindeki dünyayı anlamlandırmaları için tasarlanmıştır. Set; dişliler, kollar, kasnaklar, tekerlekler ve aksların yanı sıra gözler, yelkenler, ölçek ve kanatlar gibi plastik delikli plakalar içerir. Sekiz çift taraflı yapım kartlarına sahip bu çözüm, beraberinde öğretmen rehberi ve öğrenci çalışma kağıtları da sunmaktadır. Anahtar Öğrenme Değerleri: Denge, Kuvvet, Ölçme, Tasarım, Takım çalışması, Paylaşma

LEGO® Education WeDo 2.0 Temel Set

LEGO® Education WeDo 2.0 Temel Set

İlkokul, Robotik ve Kodlama, STEM, Maker, Bukalemun StemSet

LEGO® Education WeDo 2.0 robotik seti, tabletinize, bilgisayarınıza ücretsiz olarak indirebileceğiniz WeDo 2.0 yazılımı ve etkinlik paketi ile birlikte ilkokul dönemindeki çocukların merakını uyandırır, fen ve matematik alanlarında gelişmelerini sağlayarak okuldaki başarısına da destek olur. Çocuğunuzla beraber gerçek hayat projelerini inşa ederken mühendislik, teknoloji ve kodlama deneyimlerini yaparak yaşayabilirsiniz. Parçaların düzenli bir şekilde saklanmalarını ve projelerin daha hızlı yapılmalarını sağlayan ayıraçlı saklama kutusu da set içerisinden çıkmaktador. WeDo 2.0 seti 1 adet programlanabilir akıllı tuğla, 1 adet programlanabilir motor, 1 adet hareket algılayıcı sensörü ve 1 adet te eğim algılayıcı sensörü ile beraber toplamda 280 parçadan oluşmaktadır.

LEGO Education WeDo 2.0 için özel olarak hazırlanmış fen, teknoloji, matematik, bilim, mühendislik konularıyla alakalı 30'dan fazla aktivitenin Türkçe Ders Planlarına buradan buradan ulaşabilirsiniz. Bu set ile beraber kendi projelerinizi de geliştirmek isterseniz Türkçe Maker Aktiviteleri sayfasındaki aktivitelerden de esinlenebilirsiniz.

EV3, LEGO® MINDSTORMS® Education, Ana Set

EV3, LEGO® MINDSTORMS® Education, Ana Set

Ortaokul, Lise, Robotik ve Kodlama, STEM, Maker

Öğrenciler kendi robotlarını tasarlıyor, inşa ediyor ve onları programlayarak harekete geçiriyorlar. Tam 541 parçadan oluşan bu setin içinde EV3 programlanabilir tuğla, renk sensörü, ultrasonik sensör, buton sensörü ve jiroskop sensör dahil ihtiyacınız olan her türlü teknik parça mevcuttur. Temel setle ve temel set + ekstra parça seti ile inşa edebileceğiniz ilham verici örnek robotların yapım kılavuzlarını ve programlarını EV3 yazılımının içinde bulabilirsiniz. EV3 programlanabilir tuğla için şarj edilebilir batarya kutu içeriğine dahildir. Bataryayı şarj etmeniz için ayrıca aşağıda linki bulunan şarj adaptörünü almanız gerekmektedir.

Kutu içerisindeki elektronik parçaların teknik detaylarına ulaşmak için tıklayın

ÖĞRETMEN EĞİTİMİ

Bizimle İletişime Geçin

Eğitim içeriği ve süresi ihtiyaçlarınıza göre belirlenip, buna göre fiyatlandırma yapılacaktır.

Phone
0(552) 454 78 37