EĞİTİM VERDİĞİMİZ ALANLAR

   DEVLET OKULLARI

   ÖZEL OKULLAR

   SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİ


LEGO’NUN FAYDALARI

Ellerimiz düşündüğümüzden daha çok şey biliyor ve ellerimiz çalışırken beynimiz de çalışıyor!

Hem eğlendirici hem de son derece popüler olan legolar, çocukların hayatında çok büyük bir öneme sahiptir. Çocuklar, legolar sayesinde oyun oynamanın yanı sıra, hayata dair çok önemli bilgiler de edinmektedir. Çocukların oynamaktan büyük keyif aldığı küçük lego parçalarının aslında onların gelişiminde nasıl bir rol oynadığına gelin bir de buradan bakalım...

Japonya’da yapılan araştırmalara göre lego oynayan çocukların %92 si oyunun yönergelerine uymadan, kendi hayal güçlerine göre oyunu yönlendirdikleri ortaya çıkmıştır.Yani araştırmaya göre çocuklar: kendilerinin yönlendirdiği oyun sayesinde, yaratıcılıklarını, yer ve mekan algılarını, dikkat toplama becerilerini geliştiriyor.Bunların yanı sıra legonun faydalarını sıralayacak olursak;


  • Legolar çocuklara, öz güven aşılamaktadır.
  • Çocukların hem hayal gücü hem de yaratıcılıkları, legolar sayesinde gelişmektedir.
  • Legolar, çocukların başarılı olmasını, özellikle de okul yaşamında daha başarılı olmasını sağlamaktadır.
  • Dikkat dağınıklığı ve odaklanma sorunu yaşayan çocuklar Legolar sayesinde bu problemlerini aşarlar.
  • Legoların, çocukların kas gelişimini de olumlu yönde etkilediğini söyleyebiliriz. Legolar özellikle, el ve göz koordinasyonunun gelişimi açısından da çok büyük bir öneme sahiptir.
  • Çocuklar legolar sayesinde, problem çözmeyi ve sorgulamayı da öğrenmektedir.
  • Çocukların, soyut ve somut kavram ilişkisinin de, legolar sayesinde güçlendiğini ifade edebiliriz.
  • Lego ile oynayan çocuklar ayrıca, öğrenmeyi de bir hayli sevmektedir.

EĞİTİM MALZEMELERİ

Teknik Makineler

Okul Öncesi, STEM, Dil Gelişimi ve Sosyal Bilimler

Fen bilgisi ve teknolojiye adım atmak için ideal bir set. Set içinde vidalar, 4 adet tornavida, makaralar, kancalar, kepçeler vardır. Çocukların ince motor becerilerinin gelişimini destekler. Makineleri ve mühendislik becerilerini keşfetmelerini sağlar. İki adet aktivite başlangıç kartı ve öğretmen kitapçığı bu setin nasıl kullanılabileceği hakkında bilgi verir.

Erken Basit Makineler

Erken Basit Makineler

Okul Öncesi, İlkokul, STEM, Maker

Erken Basit Makineler, çocukların temel bilim kavramlarını problem çözme etkinlikleriyle tanıma ve çevrelerindeki dünyayı anlamlandırmaları için tasarlanmıştır. Set; dişliler, kollar, kasnaklar, tekerlekler ve aksların yanı sıra gözler, yelkenler, ölçek ve kanatlar gibi plastik delikli plakalar içerir. Sekiz çift taraflı yapım kartlarına sahip bu çözüm, beraberinde öğretmen rehberi ve öğrenci çalışma kağıtları da sunmaktadır. Anahtar Öğrenme Değerleri: Denge, Kuvvet, Ölçme, Tasarım, Takım çalışması, Paylaşma

LEGO® Education WeDo 2.0 Temel Set

LEGO® Education WeDo 2.0 Temel Set

İlkokul, Robotik ve Kodlama, STEM, Maker, Bukalemun StemSet

LEGO® Education WeDo 2.0 robotik seti, tabletinize, bilgisayarınıza ücretsiz olarak indirebileceğiniz WeDo 2.0 yazılımı ve etkinlik paketi ile birlikte ilkokul dönemindeki çocukların merakını uyandırır, fen ve matematik alanlarında gelişmelerini sağlayarak okuldaki başarısına da destek olur. Çocuğunuzla beraber gerçek hayat projelerini inşa ederken mühendislik, teknoloji ve kodlama deneyimlerini yaparak yaşayabilirsiniz. Parçaların düzenli bir şekilde saklanmalarını ve projelerin daha hızlı yapılmalarını sağlayan ayıraçlı saklama kutusu da set içerisinden çıkmaktador. WeDo 2.0 seti 1 adet programlanabilir akıllı tuğla, 1 adet programlanabilir motor, 1 adet hareket algılayıcı sensörü ve 1 adet te eğim algılayıcı sensörü ile beraber toplamda 280 parçadan oluşmaktadır.

LEGO Education WeDo 2.0 için özel olarak hazırlanmış fen, teknoloji, matematik, bilim, mühendislik konularıyla alakalı 30'dan fazla aktivitenin Türkçe Ders Planlarına buradan buradan ulaşabilirsiniz. Bu set ile beraber kendi projelerinizi de geliştirmek isterseniz Türkçe Maker Aktiviteleri sayfasındaki aktivitelerden de esinlenebilirsiniz.

EV3, LEGO® MINDSTORMS® Education, Ana Set

EV3, LEGO® MINDSTORMS® Education, Ana Set

Ortaokul, Lise, Robotik ve Kodlama, STEM, Maker

Öğrenciler kendi robotlarını tasarlıyor, inşa ediyor ve onları programlayarak harekete geçiriyorlar. Tam 541 parçadan oluşan bu setin içinde EV3 programlanabilir tuğla, renk sensörü, ultrasonik sensör, buton sensörü ve jiroskop sensör dahil ihtiyacınız olan her türlü teknik parça mevcuttur. Temel setle ve temel set + ekstra parça seti ile inşa edebileceğiniz ilham verici örnek robotların yapım kılavuzlarını ve programlarını EV3 yazılımının içinde bulabilirsiniz. EV3 programlanabilir tuğla için şarj edilebilir batarya kutu içeriğine dahildir. Bataryayı şarj etmeniz için ayrıca aşağıda linki bulunan şarj adaptörünü almanız gerekmektedir.

Kutu içerisindeki elektronik parçaların teknik detaylarına ulaşmak için tıklayın

ÖĞRENCİ EĞİTİMİ

Bizimle İletişime Geçin

Eğitim içeriği ve süresi ihtiyaçlarınıza göre belirlenip, buna göre fiyatlandırma yapılacaktır.

Phone
0(552) 454 78 37